Woody Allen :: menu
napisy l linki l index
biografia l filmografia l cytaty l książki l wiadomości l foto l wywiady l artykuły l nagrody l dvd l muzyka l teatr
Wiadomości:


Jest tytuł nowego filmu Allena
    (1 maja 2011, stopklatka.pl)

    Znamy już tytuł nowego projektu Woody'ego Allena , którego akcja będzie rozgrywać się w Rzymie. Film będzie zatytułowany The Wrong Picture.

W obsadzie obrazu Allena znajdują się już Penelope Cruz, Alec Baldwin, Ellen Page, znana z "Juno" i "Incepcji" oraz Jesse Eisenberg, który niedawno został nominowany do Oscara za rolę w "The Social Network".

Allen zdementował plotki o rzekomym udziale w filmie Carli Bruni-Sarkozy, która wystąpiła w jego "Midnight In Paris".

Do obsady mają natomiast dołączyć włoscy aktorzy, których nazwiska zostaną ujawnione wkrótce.

Jak na razie nie ujawniono szczegółów fabuły. Zdjęcia rozpoczną się latem w Rzymie, a sam reżyser ma się pojawić na ekranie w małej roli.


Nowy film Woody'ego Allena na otwarcie festiwalu w Cannes
    (22 kwietnia 2011, film.onet.pl)

    "Midnight in Paris", nakręcony przez Allena list miłosny do stolicy Francji, otworzy 64. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, jedną z najbardziej prestiżowych imprez filmowych na świecie.

Co oczywiste, "Midnght in Paris" będzie miało na festiwalu swoją międzynarodową premierę. To pierwszy film nakręcony przez reżysera we Francji, a także pierwszy obraz jego autorstwa, który pojawi się na otwarcie słynnego festiwalu. Wiadomo, że organizatorzy MFF Cannes mają niezwykłego nosa do filmów otwarcia - wystarczy tylko przypomnieć, że dwa lata temu zdecydowali się na precedens i wybrali animowany"Odlot", który okazał się fenomenalnym filmem.

Thierry Frémaux, dyrektor festiwalu, powiedział, że "to film, w którym Woody Allen przygląda się z bliska problemom poruszanym w całej swojej karierze: nasz związek z historią, sztuką, rozrywką oraz życiem. 41. film pełnometrażowy po raz kolejny ujawnia jego reżyserskie inspiracje".

W rolach głównych w "Midnight in Paris" występują Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Kathy Bates, Adrien Brody oraz Carla Bruni-Sarkozy.

64. edycja MFF Cannes odbędzie się w dniach 11-22 maja 2011.


Gwiazdy oscarowych hitów u Woody'ego Allena
    (22 kwietnia 2011, filmweb.pl)

    Jesse Eisenberg ("The Social Network") i Ellen Page ("Incepcja") dołączyli do obsady kolejnego filmu Woody'ego Allena.

Tytuł i fabuła nowego projektu twórcy "Co nas kręci, co nas podnieca" nie zostały na razie ujawnione. Wiadomo jedynie, że zdjęcia powstaną w Rzymie, a przed kamerą zobaczymy również Aleca Baldwina i Penelope Cruz.

Zamykająca jak na razie filmografię Allena komedia "Midnight In Paris" zostanie pokazana w Cannes.


Alec Baldwin w kolejnym filmie Woody'ego Allena
    (22 kwietnia 2011, filmweb.pl)

    Po 20 latach Alec Baldwin znów zagra w filmie Woody'ego Allena. Projekt tradycyjnie na tym etapie przygotowań nie ma jeszcze tytułu. W 1990 roku panowie pracowali ze sobą na planie "Alicji". Za scenariusz tamtego filmu Allen otrzymał nominację do Oscara.

O nowym filmie Allena na razie nic nie wiadomo poza jednym: jego akcja rozgrywać się będzie w Rzymie. W ten sposób reżyser kontynuuje swoją podróż po Europie wcześniej odwiedziwszy Barcelonę, Londyn i Paryż.

W obsadzie filmu znajdzie się być może także Jesse Eisenberg ("The Social Network").


Penelope Cruz ponownie u Woody'ego Allena
    (22 kwietnia 2011, filmweb.pl)

    Penelope Cruz nie kończy współpracy z Woodym Allenem. Po "Vicky Cristina Barcelona", za rolę w którym dostała Oscara, hiszpańska aktorka wystąpi w rzymskim projekcie twórcy "Annie Hall".

Fabuła filmu nie jest na razie znana. Zdjęcia mają rozpocząć się latem. Wcześniej do kin trafi inny film Allena - komedia romantyczna "Midnight in Paris".

Cruz zobaczymy w przyszłym miesiącu w nowych "Piratach z Karaibów".


Woody Allen gra u debiutantki z Francji
    (22 kwietnia 2011, filmweb.pl)

    Amerykański filmowiec pojawił się w Paryżu, na planie debiutanckiego pełnego metrażu Franczuki Sophie Lellouche, zatytułowanego "Paris Manhattan".

Allen zagra samego siebie, a film będzie opowieścią o młodej farmaceutce (Alice Taglioni), która ma na punkcie reżysera obsesję. Allen pozostaje miłością jej życia, więc samotna 30-latka uparcie odrzuca zaloty podsuwanego jej przez rodzinę mężczyzny (Patrick Bruel).

Ostatnim filmem, w którym zagrał Allen był jego własny "Scoop - gorący temat" z 2006 roku.


Woody Allen nakręci film w Rzymie
    (22 kwietnia 2011, filmweb.pl)

    Latem w Rzymie mają rozpocząć się zdjęcia do nowego filmu Woody'ego Allena.
W wywiadzie dla włoskiej gazety "Repubblica" reżyser ujawnił, że wciąż pracuje nad scenariuszem. Nie chciał zdradzić szczegółów fabuły filmu i obsady, gdyż (jak sam przyznał) jest przesądny.

Zamykająca jak na razie filmografię Allena komedia "Midnight in Paris" zostanie pokazana premierowo na festiwalu w Cannes.


Pomnik poświęcony Woody'emu Allenowi
    (22 kwietnia 2011, filmweb.pl)

    W Rosji odsłonięto pomnik poświęcony Woody'emu Allenowi.

Władze Kaliningradu postanowiły uczcić 75. urodziny znanego amerykańskiego reżysera (1 grudnia) poświęcając mu specjalny pomnik przedstawiający dłoń z brązu trzymającą olbrzymią parę charakterystycznych dla Allena okularów z jednym z najsłynniejszych cytatów filmowca: "Wszyscy znają tę samą prawdę, a nasze życie przemija na zniekształcaniu jej".

Allen został uhonorowany przez władze rosyjskiego miasta, ponieważ Kaliningrad nosił wcześniej nazwę Konigsberg, a tak właśnie brzmi prawdziwe nazwisko reżysera.Archiwum wiadomości:
 2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004, 2003